FACEBOOK/KONTAKT : Image and video hosting by TinyPic Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Douglas
Blog > Komentarze do wpisu

JAK SZYBKO ZAPUŚCIĆ GRZYWKĘ?!

  Jeżeli tu jesteś, to prawdopodobnie masz już dość swojej grzywki :) Jestem kobietą i doskonale Cię rozumiem, bo przeżywałam to nie raz i nie dwa.

Najpierw odpowiem na kilka podstawowych pytań:

1. Ile czasu potrwa zapuszczanie grzywki / Jak długo będę zapuszczać grzywkę?

 To pytanie pada dość często, ale po pierwsze - wszystko zależy od długości grzywki, po drugie - od tego, co rozumiemy pod pojęciem zapuszczona grzywka. Czy chodzi o zrównanie włosów do jednej długości, czy zebranie jej za ucho/ w kucyk?

 Włosy rosną ok. 1 - 3 cm miesięcznie. Zapuszczenie przeciętnej grzywki z nad brwi do brody potrwa średnio 4-5 miesięcy, przy czym kryzysowe są tylko pierwsze dwa (grzywka jest za długa, by była grzywką i za krótka, by nią nie była )

Więcej o podkręcaniu tempa wzrostu włosa przeczytasz tutaj 
http://fryzurki.blox.pl/2010/08/JAK-SZYBKO-ZAPUSCIC-WLOSY-PORADY.html

A co konkretnego mogę polecić jeśli chodzi o grzywkę?

  Po pierwsze - nie prostuj jej!  Słyszałaś to zdanie na pewno milion razy. Jeśli Cię nie przekonało, zobacz jak wygląda zniszczona struktura włosa :
http://fryzurki.blox.pl/2011/10/TAJEMNICE-WLOSOW-ROZDWOJONE-KONCOWKI-JAK-NAPRAWIC.html 
wyprostowanie włosy są kruche i łamliwe, wszystko co zapuścisz od nasady może zacząć się wykruszać. Może i Twoja grzywka wygląda lepiej wyprostowana, ale przecież zależy Ci na długofalowym efekcie. Przemyśl to :)

Po drugie - wykorzystaj nieskończone możliwości spinania i zaplatania grzywki. O tym, jak ją upinać przeczytasz tutaj. http://fryzurki.blox.pl/2011/12/JAK-SPINAC-UPINAC-GRZYWKE-PORADY-HOW-TO-CLIP.html Są tam też filmiki które pokażą to krok po kroku. Nie traktuj grzywki jak wroga, baw się nią!

Po trzecie - bądź cierpliwa. Tak, wiem, znowu banał. Ale spójrz na to z tej strony - jeśli wyznaczysz sobie pół roku bez ścinania grzywki, dotrwać będzie ciężko. Jeśli wyznaczysz sobie małe tygodniowe cele, dotrwać będzie łatwiej. Każdego dnia mów sobie - jeszcze tylko ten jeden dzień, potem niech się dzieje co chce! To proste i skuteczne

I wreszcie - nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga on czasu. Czas i tak upłynie!

A następnym razem jeśli podkusi Cię grzywka, przeczytaj ten artykuł :

http://fryzurki.blox.pl/2009/10/FRYZURY-GRZYWKA-CZY-BEZ.html

 W tym temacie nie da się napisać nic odkrywczego, wierzcie mi :)

 


 

poniedziałek, 26 grudnia 2011, stylistka2009
,

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: N., *.chelm.mm.pl
2012/03/27 19:56:40
Na pewno w ciągu 4-5 miesięcy nie urośnie tyle ja miałam przed brwi a teraz mam nad ustami a minęło 9 miesięcy a żeby urosła mi do brody brakuje mi około 6 miesięcy .
-
2012/03/27 20:29:49
to zależy od indywidualnych cech włosów i od pielęgnacji. może urosnąć nawet więcej, zapewniam :)